29 Ekim 2021

Başkan İhsan Talay’dan Pınarhisarlılara Müjde!

basan-talaydan-pinarhisarlilara-mujde

basan-talaydan-pinarhisarlilara-mujde

Başkan İhsan Talay’dan Pınarhisarlılara Müjde! Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Pınarhisar için önemli bir açıklamada bulndu.

Talay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Hayırlı Akşamlar Pınarhisar’ım. İlçemizin merkezinde atıl durumda bulunan otel binasını Belediyemize kazandırdık. Hiçbir şekilde kullanılmadığı gibi çevresel kirlilik açısından büyük problemler yaratmaktaydı ve çevredeki insanlar araçlar için tehlike arz etmekteydi.

Ekonomik ve görüntü açısından zarar

Bina kullanımda olmadığından dolayı her türlü kötü duruma ev sahipliği yapabilecek konumdaydı, ayrıca bina ilçemizin tam olarak merkezinde bulunmakta ve kullanılamaz halde oluşu hem ekonomik olarak hem de görüntü açısından ilçeye büyük zarar vermekte idi.

Bu yüzden bu binanın tekrar kullanılabilir hale getirilmesi Pınarhisar’ımıza maddi ve manevi büyük faydalar sağlaması için atıl durumda olan otelin tamamının tapusunu Allah’ın izni ile Belediyemizin Bünyesine kazandırarak İlçemize hem maddi hem de manevi bir destek kazandırdık.

İş Merkezine çevrilecek

Teknik ekibimiz tarafından bina içerisindeki hasarlı bölgeler, eksiklikler tespit edilip gerekli rapor doğrultusunda atıl durumda olan eski otel merkezini Pınarhisar’ımıza yakılır bir İş Merkezine çeviriyoruz. Projesi Gerçekleştirilecek olan İş Merkezimizde: 6 Adet 40m2 12 adet 45m2 olacak şekilde 18 adet ofis bulunacaktır. Terasında düğün dernek gibi organizasyonlarda faydalanan bileceğimiz restoran kafe olarak planlanmıştır. İlçemize Hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın