29 Ekim 2021

Hangi Kesimin Hakkını Ödediniz?

Hangi Kesimin Hakkını Ödediniz? CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada AKP’ye “Hakkını ödediğiniz bir kesim var mı?” diye sordu.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Geçtiğimiz hafta sonu 14 Mart Tıp Bayramını kutladık. İktidar cenahı mesajlarında, sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğinden söz edip durdular. Bakmayın, bu yönetme özürlü iktidarın ‘Hakları ödenmez.’ dediğine, aslında ‘Haklarını ödeyemiyoruz.’ demek istiyorlar” dedi.

“Bu milletin hakkını kimlere yediriyorsunuz?”

“AKP olarak hakkını ödediğiniz bir toplum kesimi var mı?” diye soran Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasını “Çiftçilerin hakkını ödemiyorsunuz, emeklinin hakkını hiç vermiyorsunuz; memura, işçiye kölelik ücreti veriyorsunuz, işsizlere bulamıyorsunuz. Çevreyi, tarlasını, toprağını savunanlar size göre zaten ‘terörist’ ve hakları olmaz. Öğrencinin, sizin atadığınız kayyuma boyun eğmek dışında bir hakkı olamaz ki onlar da boyun eğmeyi sevmiyor. Esnaf desek ‘hak getire’ dersiniz” şeklinde sürdürdü.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini “Peki, hiç kimseye hakkını vermezken, hiç kimsenin hakkını ödemezken bu kadar hakkını ne yapıyorsunuz? Bu milletin hakkını kimlere yediriyorsunuz, kimlerle yiyorsunuz?” diye sorarak tamamladı.

Bir cevap yazın