29 Ekim 2021

Kırklareli Valiliğinden Kamuoyuna Açıklama!

kirklareli-valiliginden-kamuoyuna-aciklama

Kırklareli Valiliğinden Kamuoyuna Açıklama! Kırklareli Valisi Osman Bilgin tarafından yapılan basın açıklamasının ardından kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama yapıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Kırklareli Valimiz Sayın Osman Bilgin tarafından 25 Mart 2021 Perşembe günü yapılan basın açıklaması, “Sosyal medyada maskesiz görüntü verenlere işlem yapılacak” başlığı altında servis edilerek, haber içeriğinin aksine bazı yayın organları ve özellikle sosyal medya hesapları üzerinden art niyetli kişilerce yanlış algı yaratılmaya çalışılmıştır.

Basın açıklaması ve haberin içeriği okunduğunda Valimiz Sayın Osman BİLGİN; ilimizde son zamanlarda artan vakalar sebebiyle daha dikkatli olunması gerektiğinin, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında veya siyasi partilerin il temsilcilerinin ziyaretlerinde maske takılmadığını, bu manada öncelikle bizlerin örnek olmasını dile getirmiş, bu kurallara uymayan ve sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, oda başkanları, siyasi parti temsilcilerine cezai işlem uygulanacağını açık ve net olarak ifade etmiştir.

Ancak, bazı basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında haberin ve görüntünün kesilerek montaj tekniği ile sadece haber başlığı altında vatandaşlarımızın sosyal medya hesapları takip edilerek vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı algısı yaratılmaya çalışılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın