29 Ekim 2021

Kırklareli’nde Bir Apartman Karantinaya Alındı!

son-dakika

son-dakika

Kırklareli’nde Bir Apartman Karantinaya Alındı! Koronavirüs vakalarındaki yayılma hala devam ediyor. Kırklareli’nde bir apartman koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı.

Yüksek riskli iller arasında yer alan Kırklareli yüz binde 96,44’lük oranla çok yüksek riskli iller sınırına çok çok yakın. Risk durumunun değişikliği ise vatandaşların maskemesafe ve hijyen kurallarına ne kadar uyup uymadığına bağlı olarak değişecek. Kurallara uyulmadığı takdirde dükkanlar tekrar kapanabilir, esnaf zor duruma düşebilir ve hayatın diğer alanlarındaki yeni normaller de kaybedilebilir. Kısacası yüksek riskli iller grubunun tedbirleri de elden gidebilir.

Apartman karantinaya alındı

Tüm bu gelişmeler yaşanırken bir karantina haberi Kırklareli’nden geldi. Kırklareli’nde bir apartman karantina altına alındı. Karantina kararıyla ilgili Valilikten şu açıklama yapıldı: “Tespit edilen vakalar sebebiyle, ilimiz merkez ilçe Pınar Mahallesi Selanik Caddesi No:29 adresindeki apartman koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 03.03.2021 tarihinden 13.03.2021 tarihine kadar karantina altına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın