29 Ekim 2021

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA BİLİŞİM EĞİTİMİ!

luleburgaz-belediyesinden-cocuklara-bilisim-egitimi

Lüleburgaz Belediyesinden çocuklara bilişim eğitimi! Lüleburgaz Belediyesi, ve Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen Bilişim Garaj Akademisi eğitimleri 14 Ekimde başlıyor.

2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı kapsamında 11-17 yaş arası tüm çocuk ve gençlerimiz için programlama, web tasarım, 3D tasarım, robot tasarım ve üretimi, bilişimde girişimcilik vb. konuları içeren Bilişim Garaj Akademisi eğitimleri Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde yer alan Limer İnovasyon Merkezinde gerçekleştirilecektir. Eğitim ücretsizdir.

Eğitime katılan katılımcılar kendilerine özel açılan online eğitim platformu üzerinden 7×24 eğitim programlarını takip edebilecek olup, haftada 1 gün seçmiş oldukları grubun gün ve saatinde bilişim sınıfında düzenlenecek eğitime katılabilecektir.

Önemli Not:

  • Eğitime ilk kez katılacak olanlara kayıt önceliği tanınacaktır.
  • Eğitim Kontenjanı her bir kurs saati için 16 kişidir.
  • Eğitime katılabilecek öğrenci yaş aralığı 11-17 yaşlardır.
  • Eğitime katılan her katılımcıya Halk Eğitim Merkezi tarafından eğitim sertifikası verilecektir.
  • Eğitime son kayıt tarihi 8 Ekim 2019 saat 17:30’dur.

KAYIT OL

Bilişim Garaj Akademisi Eğitimleri nedir?

Lüleburgaz Belediyesi Bilişim Garaj Akademisi Eğitiminin temel felsefesi “çocuklarımıza var olan bir teknolojiyi hızlı ve kolay bir şekilde kullandırmak değil, öğrendikleri teknolojinin alt yapısını, çalışma prensiplerini ve onu oluşturan bileşenleri de görmelerini ve öğrenmelerini sağlamaktır“.

Prof. Dr. Özdemir kurucusu olduğu Bilişim Garaj Akademisi ile online ortamda kodlama, 3d tasarım, web tasarımı, robot tasarım ve bilişimle girişimcilik eğitimleri sağlamaktadır. Lüleburgaz Belediyesi Bilişim Akademisi eğitimleriyle çocuklarımız ve gençlerimiz bir anlamda bilişimin sadece bir eğlence, oyun veya iletişim aracı olmadığını, aslında problem çözmek, değer yaratmak ve “hayallerini inşa etmek” üzere bir tür “alet kutusu” olduğunu öğrenecekler.

Bilişim Akademisine kaydını yapan çocuğumuz, bilişim uzmanı bir rehber öğretmen eşliğinde Belediyemizin Bilgisayar Sınıfında haftada bir gün eğitimlere katılırken, sahip olduğu kendisine özel kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak evinden de çalışmalarına devam edebilmektedir.

Öğrencilerimiz web tasarımı, programlama, robot tasarım ve bilişimle girişimcilik eğitimlerini hiçbir ücret ödemeden alacaklardır. Öğrencilerimiz teorik eğitimi Bilişim Garaj Akademisinin web sitesinden yedi gün 24 saat istedikleri anda uzaktan eğitim ile almaktadır. Aldıkları teorik bilgilerinde Belediyemizin Bilişim Sınıfında rehberlik öğretmenimizin eşliğinde  pratiğe dönüştürmekte ve bilişim sınıfındaki bilgisayar,3D yazıcı vb. materyallerden faydalanmaktadırlar.

Projenin amacı çocuklarımıza ve gençlerimize var olan bir teknolojiyi hızlı ve kolay bir şekilde kullandırmak değil, öğrendikleri teknolojinin alt yapısını, çalışma prensiplerini ve onu oluşturan bileşenleri de görmelerini ve öğrenmelerini sağlamak, farkındalıklarını artırarak bilgisayar okur yazarı değil, kod okur yazarı gençler yetiştirmektir.

Bilişim Garaj Akademisi’nde programlama eğitimi alan bir öğrencilerimiz, yazılımcı olmak istemeseler bile eğitimlerde göreceği örnekler, bilişim sınıfında arkadaşları ile geliştirdikleri projeler  ve kendi yapacağı etkinliklerle;

* Problemlere bilimsel çözüm üretme bakış açısı,

* Sistematik düşünme,

* Olaylar arasındaki neden sonuç ilişkilerini görebilme,

* Bilgisayarda kendi ürünlerini geliştirmenin verdiği özgüven,

* Yaratıcı ve eleştirel düşünebilme gibi günümüz sosyal ve iş hayatının çok önem verdiği bilgi ve becerileri kazanma yolunda önemli bir adım atmış olacaklardır. (LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ)

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın