29 Ekim 2021

Lüleburgaz’a Yeni Otopark!

luleburgaza-yeni-otopark

luleburgaza-yeni-otopark

Lüleburgaz’a Yeni Otopark! Lüleburgaz’ın en önemli sorunlarından birisi de trafik ve otopark sorunu. Lüleburgaz Belediyesi Trafik Master Planı doğrultusunda kente yeni bir otoparkın yapılacağını duyurdu.

Lüleburgaz’ın trafiğini rahatlatmak için Trafik Master Planı doğrultusunda çalışmalarına devam eden Lüleburgaz Belediyesi, eski 27 Mayıs Parkı alanındaki 3 bin 800 metrekarelik atıl durumdaki araziyi kente otopark olarak kazandıracak. Toplam 101 araç ve 3 otobüs kapasiteli, bünyesinde elektrikli araç, motosiklet ve bisiklet park alanlarının da bulunduğu otopark, en kısa süre içerisinde Lüleburgaz’a kazandırılacak.

Kent genelinde gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı yatırımlarının yanı sıra kentin trafiğini rahatlatacak çalışmalar için de kolları sıvayan Lüleburgaz Belediyesi, Trafik Master Planı ile koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda belediyemiz, tarihi taş köprü mevkiinde bulunan eski 27 Mayıs Parkı’nın bulunduğu 3 bin 800 metrekarelik arazide otopark yapımına başladı.

101 araç 3 otobüs kapasiteli

Çalışmalar doğrultusunda parke taş döşemesi işlemlerini gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü otoparkı en kısa sürede Lüleburgaz’a kazandıracak. Otopark tamamlandığında 101 araç, 3 otobüs kapasiteli olacak.

Tüm bunlarla birlikte otoparkta yönetmeliklere uygun olarak içerisinde elektrikli araç şarj ünitesinin de yer alacağı elektrikli araç park alanı da bulunacak. Otoparkta motosiklet ve bisiklet sürücüleri için de park alanı bulunacak. Öte yandan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli de çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü Mehmet İbrikçi’den bilgi aldı.

Bir cevap yazın