29 Ekim 2021

LÜLEBURGAZ’DA 8 KASIM SEMT PAZARI AÇILIYOR!

luleburgazda-8-kasim-semt-pazari-aciliyor

Lüleburgaz’da 8 Kasım Semt Pazarı açılıyor! Lüleburgaz Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre 8 Kasım Mahallesindeki Semt Pazarı 28 Eylül’de açılıyor.

Lüleburgaz’da 8 Kasım Semt Pazarı açılıyor! Yeni pazar yeriyle ilgili Belediyeden şu açıklama yapıldı: “Belediyemiz tarafından inşaatı tamamlanan 8 Kasım Mahallesi Eski Müsellim Caddesi üzerinde bulunan pazar yeri 28 Eylül Cumartesi günü açılıyor.

Haftada 3 gün pazar açılacak!

24 Eylül Salı günü noter huzurunda kuraları çekilen pazar yerinde 8 balıkçı, 101 müstahsil (üretici pazarı), 126 giyim, 126 gıda alanında satış yapacak pazarcı esnafı yer alacak. Yeni açılan pazar yeri cumartesi, pazar ve çarşamba günleri olmak üzere haftada 3 gün Lüleburgaz halkına hizmet edecek.

Gerenli: ‘Farklı mahallelerde pazar açılmasını istiyoruz”

Belediye Başkan Yardımcımız Erol Özgür ve Lüleburgaz Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Abdullah Koç ile birlikte yeni Pazar yeri ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli şu ifadeleri kullandı: “Biz çağdaş bir Cumhuriyet kentiyiz. Aklın bilimin rehberliğinde hızla ilerlemeye devam ediyoruz. Bu arada asla geleneklerimizden, geçmişimizden, kültürümüzden vazgeçmeden üzerine yeni eklemelerle bu anlayışımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda en önemli konulardan biri olarak gördüğümüz semt pazarı kültürümüzün de yaşamasını ve yerel esnafımızın burada kazancını arttırarak Lüleburgaz’a en iyi hizmeti vermesini istiyoruz.

Ciddi bir aşama kaydettik

Lüleburgazımızın her yerinde farklı mahallelerinde her gün Pazar açılmasını canı gönülden istiyoruz. Ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Bu aşamada Seyyar Pazarcılar Odası Başkanım Abdullah Koç’a çok teşekkür ediyorum. Kendisi de Belediye Başkan Yardımcım Erol Bey ile çok ciddi çalışmalar içerisinde bulundular. Herkes büyük özveriler içerisinde bulundu. Lüleburgaz için daha iyisini yapmak adına ciddi bir aşama kat ettik. 8 Kasım Mahallesi’nde Eski Müsellim Caddesi’nde bulunan yeni inşa ettiğimiz semt pazarımızı 28 Eylül Cumartesi günü halkımızın hizmetine açacağız.

Çarşamba günleri üretici pazarı ve balıkçılarımız, cumartesi günleri gıda esnafımız ve balıkçılarımız Pazar günleri de giyim tuhafiye esnafımız ve balıkçılarımız yine orada olacaklar. Pazartesi ve Perşembe günleri açılmaya devam eden Kapalı Pazar Yeri’ndeki pazar, eskisi gibi açılmaya devam edecek. Önümüzdeki dönemde Atatürk Mahallemizde bir pazar yeri kurmak için çalışmalarımız başlayacak. Ben süreçte katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni semt pazarımız Lüleburgazımıza hayırlı olsun”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın