29 Ekim 2021

Lüleburgaz’da Haftalık Pandemi ve Sosyal Yardım Raporu!

luleburgaz-haftalik-pandemi-ve-sosyal-yardim-raporu

luleburgaz-haftalik-pandemi-ve-sosyal-yardim-raporu

Lüleburgaz’da Haftalık Pandemi ve Sosyal Yardım Raporu! Lüleburgaz Belediyesinin her hafta şeffaf bir şekilde paylaştığı “Haftalık Pandemi ve Sosyal Yardım” raporu yayınlandı. Raporda denetlenen iş yerinden nakdi destekte bulunulan aile sayısına kadar çok sayıda bilgi yer alıyor.

Lüleburgaz Belediyesi şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesi doğrultusunda her hafta duyurduğu “Pandemi ve Sosyal Yardım Raporu” yayınlandı. Raporun 15-19 Mart tarihleri arasını kapsayan döneminde çok sayıda veri yer aldı.

16 aileye daha destek

Korona virüs salgınının başından bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşlarına her alanda destek sağlayan Belediye, geçtiğimiz hafta 16 aileye daha nakdi destekte bulundu. Bununla birlikte 18 aileye de Sevgi Mağazası’ndan 202 parça giyecek desteğinde bulunuldu.

12 bin maske kullanıldı

Tüm bunlarla birlikte pazar yerleri ve belediye hizmet binasında geçtiğimiz hafta gerek vatandaş gerekse belediye personeli için 12 bin 360 adet maske kullanılırken, 2 bin 400 adet de eldiven kullanıldı. Ayrıca korona virüs önlemleri kapsamında da kent genelinde 378 litre dezenfektan kullanıldı.

Denetimler tüm hızıyla sürüyor

Yayınlanan bu verilerin yanı sıra 15-19 Mart tarihleri arasında 185 adet iş yeri ve 24 ticari araç denetlendi. Öte yandan 6 park ve 10 camide de korona virüs kurallarına riayet edilip edilmediği yönünde denetimler gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın