29 Ekim 2021

Lüleburgaz’da Otomobilin Çarptığı Vatandaş Köprüden Düştü!

luleburgazda-otomobilin-carptigi-vatandas-kopruden-dustu

luleburgazda-otomobilin-carptigi-vatandas-kopruden-dustu

Lüleburgaz’da Otomobilin Çarptığı Vatandaş Köprüden Düştü! Lüleburgaz’da tarihi Taş Köprü’den yaya olarak geçmeye çalışan bir vatandaş otomobilin çarpması sonucu köprüden aşağı düştü!

Otomobilin çarpması sonucu Taş Köprü‘den düşen vatandaşa ilk müdahaleyi olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri yaptı. Yaralı vatandaş tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Kazanın ardından otomobil sürücüsünün olay yerinden kaçtığı öğrenildi. Sürücünün yakalanması için çalışma başlatıldı.

Başkan Gerenli’den açıklama

Bu üzücü olayın ardından Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de bir açıklama yaptı. Başkan Gerenli açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir tek vatandaşımızın canının yanmasına tahammülümüz yok!

Belediyemiz tarafından tarihi taş köprümüzün yayalaştırılması için alternatif yolumuzun kamulaştırma işlemlerini tamamlamış ve yol çalışmalarında sona gelmişken bu süre zarfında DSİ tarafından yapılacak olan 2 köprünün 11 ay önce ihale süreci başlamasına rağmen neden hala yapılamadığını anlamak çok zor. Yaralanan vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.”

Bir cevap yazın