29 Ekim 2021

Lüleburgaz’ın En Lezzetli Festivali!

luleburgazin-en-lezzetli-festivali

Lüleburgaz’ın en lezzetli festivali! Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında, Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’nde 21 Eylül’de ‘Sokak Lezzetleri Festivali’ düzenlendi.

Festivalin açılışına, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Aziz Üstünalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl, CHP Kurultay Delegesi Tayfun Erel ve İstanbul Gerçeği Genel Yayın Yönetmeni İmam Bakır Üküş, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK ve Oda temsilcileri katıldı.

Çeşitli sokak lezzetlerinin katılımcılara sunulduğu festivalde, şişme oyun parkurları, kukla gösterileri, yemek yeme yarışmaları ve sokak sanatçıları da yer aldı.

[facebook][tweet][Google]

Sokak lezzetleri yarışması

Festivalde yemek yeme yarışmalarına yoğun ilgi gösterildi. 10 kişinin katıldığı midye yeme yarışmasında her bir yarışmacı 70 midye yemeye çalıştı. Yarışmada Mert Budak birinci oldu. Midye yarışmasının ardından acılı çiğ köfte yeme yarışması düzenlendi. 10 kişinin katıldığı yarışmada 3 dakikada 35 çiğ köfte yiyen Minel Aydın birinci olmayı başardı.

Güvenli ve sağlıklı bir ortam

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli tarafından verildi. Festivalle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Gerenli, “İnsanlarımızın güvenli ve sağlıklı bir şekilde sokak lezzetlerini tüketebilecekleri bir ortam hazırladık. Sokak lezzetlerini yaşatmak için de bu festivali düzenledik. Festivalimiz önümüzdeki yıllarda da devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın