29 Ekim 2021

“Okullar Açıldı Öğretmenlere Aşı Yapılmadı!”

okullar-acildi-ogretmenlere-asi-yapilmadi

okullar-acildi-ogretmenlere-asi-yapilmadi

“Okullar Açıldı Öğretmenlere Aşı Yapılmadı!” CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu  TBMM Genel Kurulunda öğretmenlerin aşı olmadığını hatırlatarak “Şimdi okulları açtınız, öğretmenlere aşı yapılmadı. Öyle televizyon ekranlarında Bakanın aşı olmasıyla bu işler olmuyor” dedi.

Konuşmasında “uzaktan eğitimi beceremeyen Millî Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitime geçme kararını açıkladı. İyi de siz pandemi başlamadan önce yüz yüze eğitimde de beceriksiz ve başarısızdınız.

Millî eğitimde başarılı olduğunuz tek bir iş yok” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu AKP iktidarında, başındaki Bakan sürekli değişse bile Millî Eğitim Bakanlığının sadece yandaş sendika üyelerine makamlar tahsis etmek işini yürüttüğünü söyledi. Bu makamlara getirilenlerin de liyakatle gelmeyenlerin için bir işi becermesi, sorun çözmesi beklenemeyeceğini belirtti.

Keşan’da okullar kapatıldı

Keşan’da okulların kapatıldığını hatırlatan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerinin sonunda şunları söyledi “Bakınız, Keşan ilçemizde okullar kapatıldı. Neden? Çünkü salgın patlamış durumda; tıpkı AKP’nin millî eğitim politikası gibi, tarım politikası gibi, pandemi politikaları gibi. Sonuç olarak iktidar ve mahdumlarının eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye ülkemize zarardan başka verebileceği bir şey kalmamıştır.”

Bir cevap yazın